חיפוש חיפוש
search

הסבר תבר מבנה רב תכליתי קרית ממשלה

הסבר תבר מבנה רב תכליתי קרית ממשלה

לאחר שנים של תכנון יוצא לפועל שלב א' של הקמת קרית הממשלה בקצרין. המבנה יכלול כ-2000 מטר וישמש מוסדות ממשלתיים כגון בית המשפט, השירות הפסיכולוגי, השירות הפסיכיאטרי, לשכת התעסוקה ועוד. בנוסף, יכיל המבנה שטח של 625 מ"ר לטובת מוסדות ציבור נוספים ו-400 מ"ר של שירותי מסחר.
המבנה שיקום יספק פתרון למצוקת שטחי המסחר והתעסוקה במרכז היישוב וירכז את מחלקות המועצה ונותני השירות המוניציפליים והעסקיים תחת קורת גג אחת, כמו כן, בניית המבנה תקטין את הוצאות המועצה ותחזור הכנסה קבועה למועצה מהשכרת השטח המסחרי.

במליאה הקרובה תעלה לסדר הצעה לדיון בנושא הלוואות המועצה ובה תיכלל בקשה להלוואה על סך – 2,122,000 ₪ ולתכנון והקמת מבנה רב תכליתי – קרית ממשלה שהם כ – 14.6% מעלות הפרויקט. שאר המימון 12,378,000 ₪ בהשתתפות משרד הפנים, משרד האוצר ומשרד השיכון.

הלוואות פיתוח הינו כלי פופולרי בשלטון המקומי כדרך למימון פרויקטי פיתוח. החזר ההלוואה בדרך כלל נלקח בחשבון במענקי פיתוח שנתיים. זאת הדרך בה המדינה מדרבנת רשויות לייצר לעצמם הכנסות קבועות עתידיות. מרבית ההלוואה תוחזר מהכנסות שכירות המבנה והחזר כל ההלוואה יימשך כ- 5 שנים בלבד. וזאת גם אם תפוסת המבנה ושכירותו יהיו על 80%.