ברוכים הבאים לקצרין!

קצרין, בירת הגולן, נוסדה ביולי, 1977 כיישוב עירוני במרחב רמת הגולן, ואף מתהדרת בתואר היישוב הראשון בישראל אשר תוכנן מראש.

כיום קצרין מונה מעל ל-9000 תושבים. עם הגירה חיובית של 2700 תושבים בשמונה שנים.

בקצרין יש 17 גני ילדים, שני בתי ספר ייסודים, חווה חקלאית, שני תיכונים ותיכון שלישי מחוץ ליישוב. קצרין הפכה בשנים האחרונות למקום אטרקטיבי למשפחות צעירות המבקשות לברוח מהרעש הסואן של המרכז ומחפשות את המקום שמכיל את השילוב המושלם בין כפריות לעירוניות וחינוך איכותי ברמה גבוהה.

 

קצרין יושבת בין שתי שמורות טבע ענקיות – שמורת משושים ושמורת יהודייה דבר אשר מקנה לה את אופייה הייחודי כעיר כפרית עם מתן שירותים מוניציפאליים מהמדרגה הראשונה.

לאחרונה, חווה קצרין גידול בפיתוח היישוב עם החלטת הממשלה על יעד להכפלת האוכלוסייה בקצרין ובגולן עד לשנת 2025. כחלק מאותה החלטה, הוציא משרד הבינוי והשיכון מכרז הקורא ליזמים להציע הצעות לבניית שכונת נחלים עם 1,560 יחידות דיור במתכונת של "תכנן ובנה".

מכרז בשיעור דומה להקמת רובע 13 העתידי, צפוי לצאת גם כן בשנתיים הקרובות. כמו כן, מתוכנן להיסלל כביש חדיש שיקצר משמעותית את הדרך לקצרין מאזור צח"ר וכן מתוכנן לקום ביישוב בית חולים ווטרינרי ופקולטה לווטרינריה כחלק מקמפוס תל חי בקצרין.

תהליך הקליטה בקצרין: 

בקצרין ישנו צוות מתנדבים הפועלים למען התושבים החדשים, מגיעים עד הבית ומקבלים את פניהם של תושבים החדשים. המתנדבים מתווכים ומלווים את המשפחות החדשות.

בואו נהיה בקשר

אם הנכם מתעניינים במעבר לקצרין - הגעתם למקום הנכון!

אנא צרו עמנו קשר:

קרן ביצ'ו
רכזת צמיחה דמוגרפית
0533203663
יודפת באס
צוות קליטה קצרין
0547424115
 
 

⭐ אינסטגרם- _young_center_katsrin: https://www.instagram.com/_young_center_katsrin/

⭐ פייסבוק- מרכז צעירים קצרין: https://www.facebook.com/young.kazrin

חינוך בקצרין:

החינוך בקצרין:

השינוי הפדגוגי בקצרין החל לפני כשמונה שנים עם ההחלטה על תוכנית גוונים בתיכון נופי גולן אשר בבעלות שתי המועצות – מועצה מקומית קצרין ומועצה אזורית גולן. השינוי הפדגוגי כלל את שינוי התפיסה הבית ספרית בהעברת המידע וההבנה כי המבנה המרחבי חייב לעבור מטמורפוזה לאחד שמתאים לצרכיו של כל תלמיד. המרחב הכיתתי נפרץ ונשבר ומכיתה מוגדרת של 30 תלמידים למורה הפך למרחב מודולרי משתנה של 60 תלמידים במרחב עם שלושה אנשי צוות אשר משמשים כמנחים להתפתחות של לומד עצמאי. ההבנה כי מרכז הידע הוא לא רק המורה וכי יש דרכים נוספות ללמידה אפקטיבית יצרה מרחב של הזדמנויות לימודיות, התאמות אישיות והעצמת יכולות התלמיד. התפיסה החדשנית מחלחלת לשאר מוסדות החינוך במועצה וניכרת בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים.

לאור ההצלחה של תוכנית גוונים, הוגדר התיכון כבית ספר ייחודי ויצא למכרז רשת. זאת השנה השנייה שרשת דרכא מלווה את בית הספר והרשות בהיבט הפדגוגי. כתמיד, מועצה מקומית קצרין מחפשת להיות חוד החנית ולהוביל שינויים מהותיים בכל התחומים כאשר החינוך תמיד עמד לנגד עינינו כחשוב ביותר (המועצה המקומית קצרין מקצה כ-49% מתקציבה לטובת החינוך). בקצרין יש ספקטרום רחב של אפשרויות חינוך, השנה כחלק מיעד המועצה ל"טכנולוגיה כמענה" ייפתח בקצרין לראשונה בית ספר אודם. בית ספר למנהיגות טכנולוגית של משרד הבטחון, שב"כ ומוסד. תכנית "אודם" היא תכנית חינוכית לאומית פורצת דרך לפיתוח מנהיגות טכנולוגית. התכנית הינה יוזמה של מועצה מקומית קצרין, מפא״ת במשרד הביטחון ומשרד החינוך.

התכנית מיועדת לתלמידות ותלמידים מצטיינים במיוחד, בעלי יכולות אישיות וקוגניטיביות גבוהות ועניין בעולם הטכנולוגי-הנדסי-מדעי, בעלי מוטיבציה פנימית, סקרנות ויכולת לפעול באופן עצמאי לצד היכולת לעבוד בצוות. הדגש ב"אודם"  הוא על פיתוח מנהיגות המחר (כישורי מנהיגות ועבודת צוות), לצד הקניית מיומנויות רלוונטיות לעולם החדש במיקוד לזירה הטכנולוגית. כל זאת, בהתאמה אישית לכל לומד, עפ"י תחומי העניין שלו ושאיפותיו, באופן חדשני, אדפטיבי עם מיטב המומחים בתחומים השונים מהאקדמיה והתעשייה.

הידעת? עובדות מעניינות נוספות על תחום החינוך בעיר:

  • המועצה המקומית קצרין פועלת ללא הרף על מנת לקדם סבלנות וסובלנות בקרב ילדי קצרין. הפעילויות בבית הספר והחינוך הבלתי פורמלי כוללות פעילויות משותפות של החינוך החילוני והחינוך הדתי יחד.
  • בקצרין לומדים לשחות כבר בכיתה ב' כחלק מפרויקט מיומנויות לחיים של המועצה ובסבסוד 60% של המועצה מגיעים הילדים פעם בשבוע לקאנטרי קצרין, מחולקים לקבוצות על פי היכולת והידע המוקדם ובמשך כחודשיים עוברים שיעורי שחייה על ידי מדריכים מוסמכים.
  • בקצרין שמים דגש על חינוך סביבתי מגילאי גן ועד לסיום התיכון. בהתאם למיקומה הייחודי בין שתי שמורות טבע, בתי הספר והגנים יוצאים לטיולים בתדירות גבוהה יחסית ובמטרה להכיר את הסביבה ולשמור עליה. כל ילדי קצרין בכיתות א'-ד' נמצאים בחווה החקלאית שעתיים שבועיות דרך עבדות הידיים מגלים את חשיבות החקלאות. המועצה משקיעה תקציב ובונה מתחם חווה חקלאית חדש, גדול יותר ורחב יותר אשר ייתן מענה מחודש לתלמידים. בקצרין כשליש מגנים מוגדרים כגנים ירוקים ומתוכם כבר ירוק מתמיד.
  • בקצרין מוסדות החינוך העל ייסודים מהמעלה הראשונה: נמצאים בדירוגים הגבוהים של בתי הספר. אחד מבתי הספר שלנו זכה בפרס החינוך הארצי לשנת 2021.

כיום קצרין, חווה התעוררות בכל היבט אפשרי, נדל"ן, חינוך, קהילה ותרבות. עם החלטת הממשלה 864 להכפלת קצרין נפתח חלון הזדמנויות להכרת המקום הנפלא הזה. מוזמנים להצטרף אלינו.

 לצפייה בתמונות של קצרין:

מגנט למקרר קצרין (3).pdf

ברוכים הבאים לקצרין (2).pdf

עלון מידע קצרין (2).pdf

לצפייה בסרטון התדמית שלנו -